Hodnocení projektu Město 2023

04.11.2023

Ve dnech 23. října až 25 října 20223 proběhl na celé mateřské škole projekt s názvem Město, které dětem přibližuje život ve městě a na vesnici. Děti se seznamují s různými druhy obydlí, s životem ve velkoměstě, městě a vesnici, jaké rozdíly v životech lidí jsou, jaké jsou výhody a nevýhody žít ve městě a jaké na vesnici. Děti si staví ve třídě různé stavby, kde při těchto stavbách používají svůj donesený domeček z domova. Tento domeček si vyrobily společně s rodiči. Vyvrcholením tohoto projektu je výstavba podhradí, kde jsou domečky všech dětí a jsou posazeny do krásného údolí plného překvapení. Zde děti při návštěvě – prohlídky této výstavy hledají svůj domeček a prohlížejí si celé město. Výstava je zpřístupněna všem rodičům s dětmi a poté také navštíví paní učitelka výstavu s dětmi, kde si vypráví, co tam vidí, co je tam nového, a vymýšlí příběhy domečků a všeho to tam našli.